Otroke v skupini polžkov so navduševale barve, tako smo jim namenili več pozornosti v preteklih tednih. Sprva smo spoznavali zeleno, jo poiskali v naravi in z njo ustvarjali na papirju. Sledila je rumena barva, nato še rdeča in tudi modra. Aktivnosti so tako potekale v igralnici, še bolj pozorni pa smo bili zunaj, kjer smo barve iskali. Otroci so bili najbolj navdušeni, ko so zagledali rdeč avto, tega nikoli niso spregledali, spremljal pa nas je tudi v pesmici. V igralnici pa so nas barve spremljale na vsakem koraku, s pomočjo didaktičnih pripomočkov so tako otroci spoznavali razne barve, jih razvrščali in se z njimi predvsem igrali. Med potovanjem po svetu barv so se nam pridružili tudi metulji, ki pa smo si jih za spomin izdelali tudi sami.

Za vrtec, Maja B. in Maja K.