Vreme v zadnjih dveh mesecih res ni bilo naklonjeno raziskovanju naše okolice. Najprej smo bili priča obilnemu deževju, zdaj pa so popoldnevi tako vroči, da nam ne ostane drugega, kot, da si poiščemo hladno senco.
A ker smo Zajčki zagnani pohodniki smo našli rešitev. Pohod smo izvedli v dopoldanskem času.
Po zajtrku smo si brž oprtali nahrbtnike, si nadeli sončna očala, ter pokrivala in se po senčni potki počasi odpravili proti Postaji. Ob poti smo opazovali ribe v Idrijci, prepevali, se okrepčali s sadno malico in kot bi trenil smo bili na našem cilju. Tam so videli železniško postajo, Luka pa nam je pokazal kje živi. Pot smo nadaljevali proti “Klohu”. Na senčni jasi smo poiskali odličen prostor za postanek, kjer smo si privoščili dobrote iz svojih nahrbtnikov. Izet smo nato nadaljevali proti “Leseni vasi”, kjer sta nas pozdravila Stelina nona in nono. Sredi poti pa smo opazili poginulega krtka in ga z zanimanjem opazovali, saj smo ga nekateri videli prvič.
Pohod smo zaključili polni pozitivnih vtisov. Zares nam je bilo lepo.

Za vrtec pripravili, Brigita in Anita