Danes nas je pot vodila do Tolmina. Kaj smo počeli tam, pa nam je za novičko povedal Grega. Da nam boste verjeli, kje smo vse hodili, pa smo vam pripravili fotografije kot dokazno gradivo.

“Danes smo šli v Tolmin z avtobusom. Na avtobusni nas je čakala moja mama Sanja. Pole smo šli k nji na občino. Moja mama je bla vodič. Peljala nas je v sejno sobo. Je pršu še župan Uroš Brežan. Župan je človek, ki je vodja občine. Na občini skrbijo za vrtce, plačujejo igrala, skrbijo za šole, za zdravstvene domove, knjižnice  in še za kanalizacijo. Delajo dela za Tolminsko občino. Moja mama nam je dala še darilca. Blokce in lučko, pa že žigce smo dal v blokec. Pole smo se ustavli pr Matjaževi noni Brigiti in Ivini teti Maji. Pole smo šli naprej na Brajdo. Pole smo šli še v knjižnico. Tam smo vidli našo morsko deklico in pole smo šli naprej do mojga tata. Smo šli k njemu v pisarno in nam je dal za uničavat papirje in štempljal smo po listkih. Pole smo šli do Lukove mame, pa je ni blo tam. Smo šli na avtobus, pa nam je reku šofer, de se ne mudi in smo šli še do Ivine mame Špele v zdravstveni dom. Tam smo tud dobil žigce, Pole smo šli na sladoled in tam spet vidli mojga tata. Mimo se je pelju pa še od Ariela tata na motorju in odspredi je imeu časopise. No, pole k smo šli nazaj na avtobus, smo pa srečal od Luka mamo.
Dans mi je blo zlo všeč, da si je mama vzela čas. Nikoli ne bom pozabil tega dneva, ker je blo zlo lepo.”

Pripravili, Katja in Mateja