Tretji teden v septembru se je tudi skupina Mišk vključila v projekt, ki spodbuja trajnostno mobilnost. Poleg vseh javnih prevoznih sredstev pa teden mobilnosti še posebej podpira vse tiste, ki se na pot odpravljajo peš. V skupini smo začeli z zgodbico o belem zajčku, ki je živel v čistem gozdu. Prav kmalu so skozi gozd zgradili cesto in zajčku je začelo primanjkovati prostora za gibanje, hrane in čistega zraku. Zaradi množice avtomobilov, ki so se vili vsak dan po cesti, je postajal zrak umazan, zajčkov kožušček pa prav tako. Umazanega zajčka smo skozi teden in dva poskušali očistiti tako, da mu je vsak otrok prilepi belo piko, ko je v vrtec prišel peš. Kot pešci pa smo in še korakamo vsak dan po bolj in manj prometnih cestah. Spoznali smo vso potrebno opremo pešca in jo tudi preizkusili. Zajček je že skoraj čist, mi pa zgledni pešci, ki se trudimo hoditi ob robu ceste in jo tudi prečkamo na prehodu za pešce. Otroke lahko učimo s pogovorom o trajnostni mobilnosti, največ pa jih naučimo z dobrim zgledom.

Pripravili, Katarina in Danijela