Vas zanima, kaj vse smo mesecu septembru počeli v medvedjem brlogu?

Z nasmehom na obrazu smo prvi dan prikorakali v vrtec, kjer smo po dolgem času spet srečali svoje prijatelje, vzgojiteljice, igrače… Prvi šolski dan, smo se udeležili sprejema prvošolcev in se preizkusili v glasbeni delavnici z gospo Matejo. V naslednjih dneh, tednih, smo veliko časa namenili igri, predvsem igri s prijatelji in tako gradili nova in krepili naša stara prijateljstva. Radi smo ustvarjali, zaplesali, zapeli in se tako naučili kar nekaj novih pesmic. Bili smo tudi športno aktivni, se veliko gibali na svežem zraku, hodili na sprehode, v gozdiček, na igrišče, dvorišče… Skupaj s šolarji in Želvicami smo organizirali množični tek za otroke, katerega smo tudi vsi uspešno in ponosno odtekli. Prav poseben pa je bil prvi jesenski dan, saj nas je v igralnici čakalo presenečenje. Igralnica je bila posuta z jesenskimi listi, na mizi košara polna jabolk in pismo. “Le kaj je to? Kdo je bil tu? Kako je prišel v igralnico?” smo se spraševali. Po prebranem pismu smo ugotovili, da je na obisk prišla tetka Jesen in nas obdarila z jabolki. Z njimi smo se najprej posladkali iz preostanka pa spekli slasten jabolčni zavitek in se z njim posladkali. Žal vam moramo sporočiti, da smo vsega pojedli 😉

  

  

  

Za vrtec Dolenja Trebuša zapisala: Sara Burgar