Tema letošnjega tedna otroka so otrokove pravice. Največja otrokova pravica v vrtcu je igra. In tako smo v Žabicah in Račkah posvetili teden igri. V ponedeljek in v petek smo imeli igralni dan, kar pomeni, da so otroci od doma prinesli igrače po svoji izbiri. Če je kdo igračo pozabil, so mu jo z veseljem posodili prijatelji.
V torek smo v Račkah izdelali skupinsko igračo. Pobarvali smo vagone in lokomotivo, počakali da se je posušila in tako smo se v sredo in četrtek lahko igrali z njo. Naša lokomotiva je zapela potniške vagone, na naslednji postaji pa je že bila avtovlak.
V petek pa so v Žabicah dobili obisk dveh četrtošolcev, Jakoba in Eve, ki sta jim prišla prebrat pravljico z naslovom Prijatelj, kot si ti. Mi smo zadovoljni zaključili ta teden in tudi vam želimo čimveč sproščenih in igrivih dni.

Za vrtec Podmelec, Urša.

Pravica pravic je pravica živeti,
biti otrok za srečo rojen,
tata in mamo ob sebi imeti
in jima padati veselo v objem.

Lepa pravica je teči po trati
in ne biti kot trava teptan,
učiti se brati in biti med brati
enakovreden in spoštovan.

Rasti, kot rastejo jelke in bori,
poslušati pesmi, ne pokov granat,
in potem enkrat ob majniški zori
reči nekomu: IMAM TE RAD!

In še: biti duša v svetu brez duše,
majhna svetloba sredi velike teme,
ali vsaj kaplja v obdobju suše,
ne biti nihče, a OTROK, KI JE VSE!

(Tone Pavček)