Otroci iz oddelka Želvice smo spoznali zgodbico Palačinkarna, v kateri se glavni junak lisjak Peter sooči z nepričakovano težavo. Jablane so to jesen bogato obrodile, zato je jabolk povsod več kot dovolj. Tovarna sokov je zaprla svoja vrata in lisjakovih jabolk nihče ne želi kupiti. Ker potrebuje denar za popravilo strehe in nov topel plašč, smo se v vrtcu odločili, da mu priskočimo na pomoč. V zgodbici nekaj denarja zasluži s peko palačink, zato smo se tudi mi lotili izdelovanja palačink na takšen in drugačen način. Vse za dober namen. Najprej smo spekli čisto prave palačinke z jabolčno marmelado, nato smo jih narisali na papir in jih okrasili z različnimi namazi, izdelali pa smo jih tudi iz plastelina. Ves zbrani denar smo seveda donirali lisjačku. Dramatizirali smo vsebino zgodbice, jo gibalno uprizarjali in ob tem neizmerno uživali. Kaj je lepšega od valjanja in kotaljenja po blazini ter ob tem izvajati »palačinke«. Po tednu dni smo besedi »čapalinke« in »pačalinke« skoraj vsi že začeli izgovarjati pravilno. Vam pa sporočamo, da se da z malce truda in iznajdljivostjo popestriti nezanimiv vsakdan.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka