V tem tednu je bilo vse v znamenju zdrave, lokalno pridelane hrane.

Včeraj nas je obiskal čebelar Branko. Pokazal nam je svojo opravo, panj in kaj čebelice v panju ustvarijo. Otroci so ga vneto poslušali in se veliko novega tudi naučili. Nadeli so si tudi čebelarski klobuk, na koncu pa je vsak od otrok dobil še žlico medu. Res nam je bilo lepo.

Vsak tretji petek v novembru pa obeležujemo tradicionalni slovenski zajtrk. To je vseslovenski projekt, ki daje podporo slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane, ter spodbuja zavedanje o pomenu in prednostih lokalne samooskrbe.  In veste kdo nam je ta zajtrk danes pripeljal? Obiskala nas je čebelica in nam prinesla med in vse ostale dobrote. Da pa je bilo vse skupaj za nas še bolj posebno,  so se nam pri tem zajtrku pridružili še predstavniki občine: župan Uroš Brežan, Matjaž Kos, Matej Kavčič, predstavnica KZ Tolmin: Minka Kurinčič, ter ravnatelj Ciril Makovec in vodja vrtca Irena Kovačič.

Zahvaljujemo se vsem gostom, za popestren konec tedna!

Za vrtec, Nataša K.