V prihajajočem času prehladov in različnih obolenj smo se Medvedki pogovarjali, kaj lahko sami storimo za ohranjanje svojega zdravja. Temo smo osvajali preko različnih pravljic, videoposnetkov, knjig, leksikonov in se na temo veliko pogovarjali. Sestavili smo prehrambeno piramido in spoznali da, vse kar nam je dobro, ni nujo tudi zdravo. Poleg zdrave prehrane  je pomembna tudi osebna higiena; umivanje rok, zob… počitek, igra… Kako si pravilno umiti zobe nam je predstavila medicinska sestra Ana. Prav posebno jutro je bilo, ko smo obeležili tradicionalni slovenski zajtrk.  Nato smo si iz preostalih jabolk pripravili zdrav posladek, ki smo ga z užitkom pojedli.  Kljub naši skrbi za zdravje se zgodi, da zbolimo. Preizkusili smo se v vlogi zdravnikov in ob zabavni slikanici Ne liži te knjige, spoznali različne bacile. Naučili smo se, da smo za svoje zdravje odgovorni predvsem sami, pri tem pa nam morajo biti za vzor in nam pomagati starši in vsi, ki nas imajo radi ter nas obkrožajo.

 

   

   

Za vrtec Dolenja Trebuša zapisala; Sara