December je v vrtec Šentviška Gora prinesel že veliko čarobnih dogodkov. Enega pa si bosta zagotovo najbolj zapomnili Mija in Leja. V sredo je namreč na naša vrata potrkala njuna mati. Veselo smo jo sprejeli medse in ji pokazali smrečico, ki že krasi igralnico Muckov. Pod smrečico Mucki in Kužki že celoten mesec prebiramo pravljice, zato smo se odločili, da je tam ravno pravšnji prostorček za branje pravljice, ki jo je s seboj prinesla tudi naša obiskovalka. Prisluhnili smo pravljici z naslovom Zimski prijatelji.
Presenečenj pa s tem še ni bilo konec. V igralnici nas je obiskala še Mija, ki je s svojo mati zapela dve pesmici. Prva je govorila o mavrici, ki bo ob koncu zime zagotovo obiskala tudi naše kraje. Šopek za mamico pa je bilo naslov drugi pesmici, za katero sta si besedilo in melodijo izmislili kar Mija in njena mati sami.
Z enakim programom sta presenetili tudi Kužke.

 

Še enkrat hvala Mijini in Lejini mati za čudovit dopoldan.

 

                  

 

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša