Mesec december je mesec čarobnosti, miru in topline. Velja za najbolj praznično obarvan, družinski mesec. Tudi v skupini Želvice smo si ga obarvali pravljično in ves mesec ustvarjali v prazničnem vzdušju. Izvajali smo likovne dejavnosti na zimsko tematiko. Izdelovali novoletne voščilnice in z njimi ponesli dobre želje najbližjim. Poslušali zgodbe, priredili Miklavžev koncert, rajali in peli. S »peko« piškotov smo poskrbeli za prijetno praznično vzdušje in se sladkali z mandarinami. Postavili smo novoletno smreko in nanjo obesili okraske ter lučke, ki so nas razveseljevale ves mesec. Seveda nismo pozabili na vsakodnevne gibalne dejavnosti, ki so otrokom najljubše. Posejali smo žito – le za okras, čeprav je po slovenskem narodnem izročilu znana šega, ki simbolizira obilnejšo letino. Staro leto se izteka, mi pa vam v novem letu želimo obilo čarobnih trenutkov, prežetih s potrpežljivostjo in strpnostjo. Vse dobro.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka