Otroci iz skupine polžkov, so ta teden pričeli spoznavati zimo

 

Tina in zima

Mraz in zima huda reč-

Kaj naj naredimo?

V bundo skrijmo Tino!

Noge v tople nogavičke,

Roke v rdeče rokavičke

In na glavo rdečo kapo.

Z mamo Tina ven hiti,

Mrazu, zimi se smeji!

 

Da pa bi zimo lahko poiskali zunaj smo se morali najprej ustrezno pripraviti za zunanje vremenske razmere. Otroci so tako ta teden spoznavali zimska oblačila, ki nas ščitijo pred mrazom.

Z igro so nato otroci prepoznavali svoja oblačila, in krepili spretnosti pri tem, da so jih dali nase. Ker pridno vadimo že od septembra, so otroci pri tem vedno bolj uspešni. Tako si že vsi čisto sami sezujejo copate in jih pospravijo na svoj znak. Poiščejo tudi svoje čevlje ter si jih nadenejo na noge, nekateri pa že kar sami obujejo. Tudi izziva z oblačenjem bunde se lotijo, poiščejo luknjo v katero gre ena roka in z malce pomoči, je bunda že zapeta. Šali in kape pa so mala malica, en dva tri, vse že na glavi stoji! Tako napravljeni ven na svež zrak odhitimo in opazujemo naravo, se razgibamo in poleg še kakšno zapojemo. Ob povratku v vrtec pa vse zopet ponovimo, v obratni smeri seveda, skoraj čisto sami!  Ne verjamete? Poglejte si na fotografijah.

 

   

  

 

 

Za skupino Polžki, Maja B. in Maja K.