V času po novoletnih počitnicah, smo se otroci iz skupine Zajčki, posvetili svojemu zdravju. Razmišljali smo o tem, kako ga ohranjamo, krepimo in kako ukrepamo, če zbolimo. Dotaknili smo se le najpomembnejših “ukrepov”, med katere sodijo zdrava prehrana, gibanje, higiena, počitek in nam najljubša, prosta igra.

V tem času smo spoznali delo zdravnika, njegove pripomočke, ter se tudi sami preizkusili v tej vlogi, ko je nekomu potrebno ponuditi pomoč in ga primerno oskrbeti. Da pa so želje nekaterih izmed nas, da nekoč postanemo zdravniki, nekaj kar je mogoče, smo si kar sami že izdelali svoj prvi portret v zdravniški halji. Kako spretni bomo pri šivanju ran smo se preizkusili na roki, ki smo si jo izdelali, saj nam omogoča, da vaja dela mojstra, že sedaj. Ob tem smo se veliko gibali na svežem zraku, se igrali na prostem, ter izvedli kar nekaj gibalnih iger v igralnici. Obiskala nas je tudi zobna asistentka, ki nas je znova spomnila na to, kako pomembno je da čistimo svoje zobke. Veliko smo se pogovarjali o zdravi prehrani, ter skupaj ugotovili, da je najboljše, če jemo čimveč sadja in zelenjave, ob tem pa pijemo vodo. Počitek smo namenili poslušanju različnih pravljic, ter ob tem upoštevali nasvet, da je potrebno, da se naše telo odpočije, da smo popoldne zopet lahko namenili različnim igram in gibanju. Skozi vse vsebine zdravja pa smo se z lahkoto sprehodili, saj nas je ves ta čas spremljala ena in edina, nam najljubša dejavnost…. IGRA.

Naj se naslednja misel o zdravju, dotakne tudi vas:

“Kdor vsak dan ne posveti nekaj časa svojemu zdravju,
mora vsak dan žrtvovati veliko časa za bolezen.” 
Sebastian Kneipp

Za vrtec Most, Brigita in Petra.