Krtke izredno zanima kaj se je v davnih časih dogajalo na Mostu na Soči, kdo je tu živel in kaj pomenijo vse te sovice, ki jih opažamo na sprehodih. Zato smo se pogumno podali na pot Čez Most po modrost, po kateri nas vodijo sovice, ki nosijo številke od 1 do 22. Čeprav smo prehodili šele polovico poti, smo se že veliko naučili:
– najstarejša odkrita hiša na Mostu na Soči je bila zgrajena iz lesa in pokrita s slamo,
– kasneje so tu živeli Rimljani, ki so zidali hiše iz kamna,
– odkrita je bila bronasta figurica miške, ki je sedaj simbol naše šole,
– na Mostu na Soči pa sta se rodila dva pomembna človeka: pisatelj Ivan Pregelj ter dirigent Marko Munih,
– in še veliko več…

Svoje vtise vsak dan pridno rišemo v knjižice, saj si bomo tako zapomnili čisto vse znamenitosti, za spomin pa smo si izoblikovali vsak svojo sovico. Ker pa je ena izmed znamenitosti tudi biološka učilnica na naši šoli, smo jo danes obiskali. Učiteljica Agnes nam je pokazala kaj vse se v njej skriva. Pobožali smo živali, potipali kožuščke ter ugotavljali kateri šapi pripada stopinja. Učiteljica pa nam je podarila knjižice, s katerimi bomo lahko tudi sami raziskovali in spoznavali gozd.

Še enkrat hvala učiteljici Agnes, ki nam je povedala veliko zanimivih stvari, mi pa se v prihodnjem tednu podajamo na lov za še neodkritimi sovicami 🙂

Pripravili, Anita in Katja