V novoletnem času smo si med prijatelji izmenjali veliko voščilnic, zimskih razglednic in pozdravov. Otroci iz skupine Žabic so zato začeli raziskovati, kako naša pisma in voščilnice potujejo od pošiljatelja do naslovnika.

Najprej smo informacije poiskali kar pri našem poštarju, ki vsakodnevno napolni nabiralnik podružnične šole. Poštar je otrokom dovolil pokukat v službeno vozilo, kjer je poleg pisem, revij in razglednic moral dostaviti tudi večji paket. Žabicam je pojasnil, kaj vse mora imeti pošiljka napisano, da lahko poštarji najdejo pravega naslovnika. Otroci so opazili tudi poštarsko “trobento” na njegovi službeni obleki, zato so poiskali tudi odgovor na to vprašanje, zakaj je ravno rog znak za pošto. V skupini so si uredili nov kotiček za igro vlog; pobarvali so nabiralnike, označili poštarske torbe, prinašali kuverte in odslužene razglednice, da so lahko postali prave pismonoše. Ogledali so si tudi zbirateljski album z znamkami in tako dobili idejo za risanje in ustvarjanje lastnih znamk, ki sedaj krasijo igralnico. Tema pošte je bila rdeča nit tudi v slikanicah, pisma so potovala skozi razgibavanje, na sprehodih so opazovali  hišne številke, dopisovali so se s sovrstniki iz vrtca Idrija in pisali pisma svojim družinam.

Žabice so dobro spoznale potovanje pisem, spoznale pa so tudi, da lepi pozdravi v nabiralniku lahko polepšajo dan.

za Žabice, Špela Krivec