Pri Medvedkih smo se te dni ozirali v nebo in čakali na novo pošiljko snega. A vsak dan znova smo ugotovili, da zunaj sije sonce in snega tudi tokrat ne bo. Kljub temu smo se z malo domišljije predali zimskim radostim in spoznavali značilnosti zime. Na sprehodih smo opazovali naravo. Spoznavali smo kako nastane slana, si jo podrobno ogledali, ugotavljali zakaj jo najdemo na senčni strani in ne na sončni strani hriba. Izvedli smo poskus taljenja slane in v kanglice nabrali slano, ter jo postavili v igralnico. Naslednji dan pa presenečeno ugotovili, da kanglica ni polna vode, ter ugotavljali kaj se je z njo zgodilo. Najraje smo se s slano igrali, kepali. Na igrišču smo se na zaplatah ledu drsali, ter v igralnici izvedli različne poskuse taljenja ledu. V dvorani smo se predali zimskim športom; smučanju, drsanju, sankanju in kepanju. Z veseljem smo poprijeli tudi za škarje in papir, ter izdelali vsak svojega sneženega moža. Za zaključek smo si skupaj z Želvicami ogledali lutkovno predstavo Dobri snežak.  Kljub temu, da zunaj ni prave zimske idile smo se imeli lepo in še vedno upamo, da nam bo zima postregla tudi s snegom.

   

 

  

Za vrtec Dolenja Trebuša zapisala; Sara