Včeraj smo v vrtcu praznovali Prešernov dan. Vse skupine smo se zbrale v igralnici zajčkov, kjer nam je vzgojiteljica Petra s pomočjo kamišibaja predstavila zgodbo Franceta Prešerna. Pa naj še tu povzamemo nekaj pomembnih dogodkov iz njegovega življenja:

• Rodil se je v Vrbi na Gorenjskem
  • Pridno se je učil, zato je bil vpisan v zlato knjigo učencev.
  • Šolanje je nadaljeval v Ljubljani, kasneje na Dunaju, kjer se je izšolal za odvetnika.
  • Zaljubljen je bil v Pirimicovo Julijo, ki pa mu svoje ljubezni ni vračala. Zanjo je napisal nekaj svojih najlepših pesmi.
  • Njegov najboljši prijatelj je bil Matija Čop. Velika žalost je Prešerna doletela, ko je v reki Savi Matija utonil. V njegov spomin je napisal različne pesmi.
  • Zelo rad je imel otroke. Zanje je imel vedno pripravljen rdeč mošnjiček v njem pa fige, zato so ga klicali doktor Fig.
  • Napisal je besedilo za slovensko himno Zdravljico.

In tudi mi smo včeraj ponosno vstali in prisluhnili naši himni. Na koncu pa smo bili deležni še fig. Bilo je res prijetno dopoldne, kjer smo izvedeli veliko stvari o Francetu Prešernu.

Za vrtec, Nataša K.