Kje sem doma, smo se v začetku meseca pogovarjali pri Medvedkih. Na zemljevidu Slovenije smo poiskali vsak svoj kraj, kar pa sploh ni bilo tako lahko, kot se nam je sprva zdelo. Poiskali  smo tudi večje kraje v naši okolici in glavno mesto Slovenije. Še bolj zanimivo kot iskanje na zemljevidu, se nam je zdelo spoznavanje naših krajev preko računalnika. S pomočjo Googlovega zemljevida, smo se virtualno odpravili na obisk, prav k vsakemu izmed nas. To je bilo tako zabavno, da smo v naslednjih dneh iskali tudi, kje živijo sorodniki, kam hodijo v šolo ali vrtec… Na sprehodih smo opazovali in poimenovali reke, hribe, pomembne stavbe v kraju,  se pogovarjali kam vodijo ceste. Vsa naša opažanja smo nato prenesli na maketo. Poleg spoznavanja našega kraja, smo se pogovarjali tudi o naši državi, zastavi, himni. Naslikali smo slovensko zastavo, poslušali slovensko himno in jo zapeli. Ob pravljici O dečku, ki je pisal pesmi, smo spoznali življenje našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Naslednji dan, smo si gledali nekaj njegovih portretov in se nato preizkusili v risanju avtoportreta, kar nam je bilo v prav poseben izziv. Za piko na I, smo v petek nastopali na kulturni prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku v Dolenji Trebuši.

 

Pripravila; Sara Burgar