Za nami je prvi mesec druženja in veliko različnih dogodkov. Veliko časa smo preživeli zunaj, kjer smo se igrali gibalne igre, se učili rolati ali se prosto igrali. Vreme je bilo kot nalašč za sprehode, na katerih smo raziskovali naravo in že opazili jesenske spremembe na travniku, njivah in gozdu. Spoznali smo ajdo in se naučili ljudsko pesem Po Koroškem, po Kranjskem. Z gozdnimi plodovi, ki smo jih pridno nabirali,  smo se šli matematiko.

V našem kraju se je zgodila tudi otvoritev kipa domačega skladatelja Ivana Laharnarja, ki smo ga narisali po opazovanju. V vasi smo poiskali njegovo rojstno hišo in videli, kje je pokopan. Dva Kužka pa sta pomagala otvoriti tudi novo telovadnico oz. večnamenski prostor tako, da sta sodelovala pri rezanju traku.

Podali smo se že na prvi planinski izlet, obiskali potujočo knjižnico, otvorili rojstnodnevni kotiček in doživeli še posebno jesensko presenečenje na prvi dan jeseni.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Stanislava Črv