Odpadlo in v jesenske barve pobarvano listje ter hladnejše noči so nas že kar nekaj časa opominjali, da v naše kraje počasi prihaja jesen. Včeraj pa je, kot se za jesen spodobi, dež naznanil njen prihod. Danes, na prvi dan jeseni, nas je botra Jesen obiskala tudi v našem vrtcu. S svojim prihodom je razveselila prav vse skupine in z veseljem smo z njo malo pokramljali. Pogovarjali smo se o vseh dobrotah, ki nam jih prinaša jesen, o jesenskih pridelkih in plodovih, pa o jesenskih barvah, o jesenskih opravilih… Skupaj smo zapeli pesmico o živalih jeseni ter pozorno prisluhnili pravljici o mali miški in velikem rdečem jabolku. Bili smo tudi ustvarjalni in si izdelali košarice v jesenskih barvah. Pa veste zakaj? Na vrtčevskem dvorišču je na naši jablani letos dozorelo res veliko jabolk. Vsi smo pridno pobirali jabolka in vsak je eno v košarici odnesel tudi domov.

Za vrtec, Silvana Carli