Želvice zelo rade raziskujemo okolico vrtca in zadnji teden smo na sprehodih opazili veliko novega. Na bližnji jablani so dozorela jabolka, na konec njive pa je nekdo odložil nekaj debelih buč, stročji fižol in koruzo. Spraševali smo se, kaj je razlog za opažene spremembe, vendar krivca nismo našli. Nato pa nas je v torek obiskala tetka Jesen. V igralnico je privršala hitro kot veter. S seboj je prinesla jesenske plodove in nam zapela pesmico Kostanjček zaspanček. Med plesom smo lahko opazili, da je za svoja leta še zelo okretna. Nato smo se odpravili na sprehod in ugotovili, da je v naravi moč opaziti še precej drugih plodov, ki jih je pustila tetka Jesen. Sončnice so se razcvetele v vsem svojem sijaju, na tleh smo našli orehe ter lešnike in se posladkali z robidnicami. Na sprehodih smo odtlej bolj pozorni na prelepo naravo, ki nas obdaja.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka