Skoči na glavno vsebino

“VARNO, VARNO ČEZ CESTO,
GREMO, GREMO V NAŠE MESTO,
VARNO, VARNO ČEZ CESTO,
GREMO, GREMO NA SPREHOD!”

To je le delček pesmi, ki je v evropskem tednu mobilnosti, odmevala iz Zajčkove igralnice. Ampak nismo le prepevali o tem, kako je varno prečkati cesto, veliko smo se o tem tudi naučili. Pogumno smo se v promet podali, se opremili z najrazličnejšimi pripomočki, da so nas vozniki še prej opazili, ter bili pozorni na naše male korake v velik svet. Radi smo opazovali promet, ki poteka skozi naš kraj, preštevali smo prevozna sredstva in opazovali voznike, če upoštevajo vsa pravila varne vožnje. Nekaj opozoril za uporabo varnostnega pasu smo tudi izdali.
Gibanje na svežem zraku, je bilo v tem tednu res izrednega pomena. Sonce nas je spremljalo, ko smo igrali različne gibalne igre, se s skiroji in poganjalci  preizkusili na poligonu, ter zaprtemu delu ceste nadeli najlepše umetnine, ki lahko pridejo le izpod otroških rok. Igralnica je za nekaj časa postala pravo križišče, kjer se srečajo avtocesta, železnica, ter se vsakodnevno gradijo nova parkirišča in garažne hiše. Vse to pa je potekalo brez onesnaževanja okolja in brez izpušnih plinov. Po igralnici je odmeval le hrup motorjev iz otroških ust.

Ves čas smo se trudili s tem, da smo upoštevali letošnji slogan: IZBERI ČISTEJŠI NAČIN PREVOZA.

Za vrtec Most, Petra in Anita.

Dostopnost