Tetka jesen je tudi k Polžkom zavila in nam pokazala veliko zanimivih jesenskih pridelkov. Prišepnila nam je, da naj se kaj podamo v gozd in opazujemo, kako bo vse v jesenske barve odela in naravo poslala spat. Nato pa nam je še pravljico o Miški in jabolku prebrala in brž odšla na delo.

Tako smo se res hitro odpravili v bližnji gozdiček in pogledali, kaj vse je že tetka postorila.

Pobarvala je nekaj listov, tako da smo jih mi nabrali in uporabili za naš jesenski likovni izdelek.

Pod drevesi smo našli jesenske plodove, kot so kostanj, lešniki, orehi. Tako da smo lahko naš vrtec jesensko okrasili.

Iskali smo tudi gozdne živali in našli majhnega ježka, ki je kar z nami odšel v igralnico in nam delal družbo. Tam je spoznal tudi velikega prijatelja ježa. Pogledat so nas prišle tudi druge gozdne živali, ročne lutke, s katerimi smo se prav radi igrali.

Peli smo pesmice o jeseni in ježku, plesali in preganjali dež, ki nam ga je tetka poslala.

Na sprehodu pa smo srečali tudi prave živali, čeprav so bile domače in ne gozdne, smo jih bili zelo veseli.

Pripravili, Maja K. in Maja B.