V Zajčkih vemo, da otroci smo res čudežna bitja.
Smo ISKRENI, TOPLI, NEŽNI, VEDOŽELJNI, IGRIVI, VEDNO NASMEJANI in POLNI NALEZLJIVE RADOSTI. Biti otrok je res najlepše poslanstvo. Zato, smo ta teden, teden otroka, namenili temu,  da smo v njem uživali, se veliko igrali, plesali in smejali, ter med seboj še dodatno krepili prijateljske vezi, ki smo jih že spletli v eno veliko, trdno verigo.
Teden se je začel z lepo pravljico, ki nas je popeljala v pogovor o tem, da znamo prisluhniti drug drugemu, se o težavah pogovoriti in se tudi opravičiti. Kot pravi letošnje geslo tedna otroka: ODGOVOR JE POGOVOR! Želimo si, da to tudi pri nas najde svoje mesto. Lepo nam je, ko se lahko skupaj igramo in smo prijazni drug z drugim. Zato smo naš pano okrasili s samimi prelepimi umetninami, na katerih smo upodobili prijatelja, s katerim je igra še zabavnejša. Da pa smo si še dodatno popestrili vrtčevske dni, je v skupini zaživel ZAJČKOV BEND, s svojim petjem in igranjem. Kot pravijo, da dober glas seže v deveto vas, je naš odmeval po celem vrtcu. Seveda ob petju in glasbi ni manjkalo plesa, v katerem smo izrazili vse svoje veselje in najrazličnejše gibe, ki bodo nekoč lahko še kako popularni. Razveselili smo se obiska Čarovnice MICE, ki nas je s svojimi čarovnijami in poskusi navdušila nad mešanjem tekočin in magijo boječega popra, ter lava lučke. Ob njeni čarovniji smo ostali odprtih ust in z radovednostjo v očeh. Ker pa teden ima za nas le pet dni, se je že počasi prevešal v petek. Nikakor drugače nebi mogli zaključiti prelepega, igrivega tedna, kot z igralnim dnevom, ki se ga vsi vedno znova razveselimo.
Dodajamo še lepo misel:

Otroci hočejo objem, naročje, prijazno besedo, dotik,
nekoga, da jim prebere pravljico,
nekoga, da se z njim smeje in pogovarja.
(John Thompson)

Za vrtec Most, Petra in Anita.