V tem tednu so se v Žabicah posvetili igri in gibanju. Otroci so dopoldneve bogatili s tkanjem prijateljskih vezi, konstruktivno igro, dogovarjanjem, izposojanjem igrač, predvsem pa z ustvarjanjem prijetne in prijazne klime v skupini. Najbolj je otroke razveselilo, ko se je v igro vlog vključila tudi vzgojiteljica in obiskala njihovo ” restavracijo”. Žabice so iz jesenskih plodov pripravile najboljše kosilo za novo gostjo.

Otroci pa niso pozabili niti na ustvarjanje. Tokrat jim je za navdih služila jesen v bližnjih gozdovih in tople barve jesenskega listja, ki so ga nabirali na sprehodih do Podmelca. Vsak sončen dan so izkoristili za razgibavanje in igro na svežem zraku, včasih za igro na igrišču ali vodene gibalne minutke z vzgojiteljico. In kot pravi naša himna…

SMO ŽABICE VESELE
NAJ VSAK NAS ZDAJ SPOZNA,
VSI RADI SE IGRAMO,
S PODMELCA SMO DOMA.
 
 NA IGRIŠČU SE IGRAMO
IN ŽOGO BRCAMO.
ČE ZUNAJ DEŽEK LIJE,
PA NOTRI RIŠEMO.
 
 VSAK, KI NAS OBIŠČE
ŽELI PRI NAS OSTAT,
SAJ V NAŠEM MALEM VRTCU,
SE SKRIVA SRČEK ZLAT.

za Žabice, Špela Krivec