Tetka Jesen nas je s prihodom opozorila, da prihaja najbolj barvit del leta, ki nam prinaša tudi veliko pridelkov in plodov. Pridelke smo spoznavali in opazovali na sosedovi njivi in vrtu. Za raziskovanje plodov smo se najraje odpravili v gozdiček ob reki, ker smo odkrili veliko zanimivih stvari. Trud je bil poplačan, ko smo pod veliko lesko odkrili res velikooo lešnikov. Nismo se mogli upreti skušnjavi, zato smo jih strli in se z njimi posladkali. Preostanek pa odnesli v vrtec, iz katerih smo naredili lešnikov namaz.  Poleg raziskovanja okolice, smo se preizkusili v likovnem ustvarjanju in prisluhnili novi pravljici, katero smo tudi dramsko uprizorili in se pri tem prav dobro zabavali.

V začetku meseca  smo sodelovali pri množičnem teku za otroke, ki ga organizira Atletska zveza Slovenije. Po uvodnem ogrevanju smo se odpravili na start. Izkazali smo se kot dobri tekači in navijači, saj smo neumorno navijali za Želvice in šolarje. Ob uspešnem zaključku smo si prislužili zaslužene nagrade, na katere smo bili zelo ponosni.

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara