Gibanje je eno najpomembnejših področij v otrokovem razvoju. Če otrok to potrebo, poleg ostalih, uspešno zadovoljuje, je vesel in zadovoljen ter se razvija v celovito osebnost. Poleg gibanja je v otroštvu pomembna igra. Otrok se preko igre uči, spoznava, razmišlja, rešuje konflikte s sovrstniki,… V skupini Račke, smo prav gibanju in igri, v tem mesecu posvetili največ časa. Izkoristili smo vsak sončni žarek za daljši sprehod ter igro na dvorišču. Ob slabem vremenu smo v igralnici pripravili poligon, se razgibali s posnemanjem gibanja različnih živali ter telovadili z Juvijem.

Otroci so imeli veliko proste igre, kjer so urili odnose s sovrstniki, se trudili da so za igrače prosili in jih ne kar izpulili prijatelju iz rok. Najpomembneje pa je, da so pri igri s prijatelji neizmerno uživali. Račke pa so tudi zelo ustvarjalne. Tako sta nastala izdelka, kolo ki se pelje po makadamski poti ter lepa in poskočna žogica Nogica.

Za skupino Račke, Nika Ozebek