Babica zima z belo glavo kima:
“Kdor obleke nima, naj pri meni se zglasi,
takoj po meri jo dobi.”
(Mira Voglar)

Otroci iz pikapolonic smo ta teden spoznali babico zimo. Najprej smo s pomočjo kamišibaja poslušali njeno zgodbo. Pobarvali smo rokavičke iz papirja in jih zašili, tako kot je šivala babica zima. Poiskusili smo se v igranju zgodbe o babici zimi in prav odlično nam je šlo. Zapeli pa smo tudi njeno pesem. Poslušali so zgodbo o rokavički, ki jo je izgubil dedek, vanjo pa se je za kratek čas naselilo polno živali.
Veliko časa smo preživeli zunaj, naredili smo tudi daljši sprehod do Postaje, kjer smo videli celo avtovlak.
Pogovarjali smo se tudi o pticah, ptičjih krmilnicah, izrezljali ptičjo krmilico s ptičkom katera bo sedaj krasila vaš dom. Spoznali smo zgodbo o Brinu in ptičji hišici. Zunaj pa smo opazovali, če bomo kje opazili kakšno ptico in se igrali gibalno igro ptički v gnezda.

Za vrtec, Nataša K. in Polona