Otroci iz podružničnih oddelkov vrtca so minuli teden spoznavali, kaj počno živali pozimi. Kako se na zimski mraz pripravijo živali in kako ljudje. Skupaj smo ugotavljali, katera oblačila so primerna za določen letni čas. Poslušali zimske pesmice ter se ob ritmih gibali in razvijali motorične sposobnosti. Na sprehodih smo opazovali ptice, ki so v mrazu iskale hrano. Strinjali smo se, da je pomembno, da v zimskem času, ko je zemlja pokrita z debelo snežno odejo, primerno poskrbimo za prostoživeče živali. Ves teden so nas spremljali pravljični junaki, ki so nam pripovedovali o čarobnem zimskem času in dogodivščinah, ki se dogajajo le pozimi. Likovno ustvarjanje nam je popestrilo deževne dni, preizkušali pa smo se tudi v izdelovanju pravih medvedjih brlogov iz blazin ter se v njih igrali. Lep je ta zimski čas, še posebej, če imaš ob sebi prijatelje.

Za podružnične vrtce, Nika in Alenka