Kultura je nekaj, kar nas na tak ali drugačen način spremlja skozi celo življenje. V tednu, ki je namenjen prav kulturi, smo otroci podružničnih vrtcev odkrivali, kje vse lahko kulturo najdemo. Spoznali smo dr. Franceta Prešerna, ki je zelo pomemben del slovenske kulture. Preko zgodbe z naslovom »O dečku, ki je pisal pesmi«, smo spoznali njegovo življenje, prebrali pa smo tudi nekaj njegovih del. Tudi sami smo se preizkusili v izmišljanju zgodb, ki smo jih zapisali v svoje, čisto prve, knjige. Skupaj smo si ogledali tudi predstavo z naslovom »Hiška, majhna kot miška« in spletno proslavo, ki so jo ob slovenskem kulturnem prazniku pripravili otroci OŠ Most na Soči. Proslavo si lahko ogledate na spletni strani šole.

Pripravili Špela in Nataša