Nekoč so živeli otroci, ki so si nadvse želeli, da bi v deželo končno prišla pomlad. Nekega jutra so za zajtrk pojedli vsak svoj marmeladni krof, nato pa so se odločili, da bodo zimo pregnali z maskami, petjem in plesom. Pri tem so se jim pridružili tudi trije navihani pojoči palčki, ki so jih naučili celo novo pesmico. Starejši otroci so si ob tem pripravili celo lastne glasbene inštrumente, da je bila pesmica tako še bolj živahna. Mlajši otroci, pa so ob pustni modni reviji ocenili, da so prav vse pustne maske primerne za preganjanje zime in privabljanje nasmehov na obraz. Nato so se otroci odpravili iz vrtca. Veselo so peli in plesali, sonček pa je kar malce topleje sijal na vesele pustne šeme.

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša