Danes so na kmetijo Flander v Zakojci prišli otroci iz treh podružničnih vrtcev. Otroci iz Šentviške gore, Trebuše in Podmelca so se ob prihodu le opazovali, potem pa  kmalu po odhodu staršev že začeli sklepati nova prijateljstva. Prvi dan so se razdelili po sobah in si privoščili krepko domače kosilo. Nato so se sproščeno igrali na travniku pred domačijo in ustvarjali konje iz papirja. Radovedneži so imeli možnost dodobra spoznati kmetijo. Ogledali so si vsa gospodarska poslopja, živali in kmetijske stroje. Najbolj jih je navdušilo pobiranje kokošjih jajčk iz kokošnjaka in krmljenje štirih velikih prašičev. Po malici so imeli čas za sprehod po razpotegnjeni vasi in za risanje svojih vtisov v spominske knjižice. Za prvi dan je bilo dogodivščin zelo veliko in po večerji je na kmetiji hitro zavladala tišina. Mladi kmetovalci si morajo nabrati moči za nov dan na kmetiji Flander.

za podružnične vrtce Špela in Slavka