V skupini Miške smo začeli program Varno s soncem s slikanico Bor in Bina na soncu. Medvedek Bor in miška Bina sta otroke poučila kaj je potrebno, da so lahko na soncu varni.

Da bi vse novo znanje še bolj utrdili, smo se odločili, da gremo na morje. V kovčku pa je bila prava zmešnjava, saj so bili v njem rekviziti za poletje in zimo. Otroci so le-te poimenovali in razvrstili.

Otroci so ustvarjali in upodobili sonce z različnimi likovnimi tehnikami. Iz odpadnega materiala pa so izdelali zaščitna pokrivala. Ob slednjem smo se naučili tudi pesmico Moj klobuk. Izdelali smo tudi informacijski plakat, na katerem izpostavljamo ključne informacije za zaščito pred soncem.

V dopoldanskem času se veliko zadržujemo na prostem. Na sprehodih opazujemo in iščemo sence, na dvorišču se zadržujemo v senci. Poleg vsega naštetega pa spodbujamo tudi k pogostemu pitju tekočine. Lončke nosimo tudi na dvorišče, da si lahko med igro postrežemo tudi z vodo.

Pripravili, Katarina in Danijela