Kot se za kmete spodobi, so danes tudi otroci vstali že s petelinom. Preden je nastopila vročina, so jo ubrali proti domačiji Franceta Bevka. Na poti do muzejske hiše se je pred njimi odpirala grapa v vsej svoji lepoti. Gospodinja Katarina je prevzela vlogo kustosinje in mlade goste popeljala skozi Bevkovo hišo, kjer so si lahko predstavljali, kako je zgledalo življenje nekoč. Med vračanjem na kmetijo so nabrali še suhljad, saj so si zvečer na ognju pripravili posladek, pečena jabolka. Po popoldanskem počitku pa so prišle na vrsto najbolj težko pričakovane dejavnosti, kot so ježa konj in vožnja z zapravljivčkom. Slednja je bila še posebej adrenalinska:) Dan je bil pester, zanimiv in poln smeha. V sladke sanje so otroke popeljala pečena jabolka.

za podružnične vrtce Špela in Slavka