Žabice so se podale na prvi planinski pohod na jaso hriba Uhaje. Preden so odšli, so se pogovorili o planinskem obnašanju, planinski himni, planinskem pozdravu in si dodobra pogledali vsebino planinskega nahrbtnika. 
Dan je bil res popoln za planinski izlet. Toplo sonce, prijeten vetrič in suho listje pod nogami. Dobra volja med Cicibani planinci, se je kot vriskanje in pesem slišala daleč do Podmelca in ilovice. 
Ju-ju-ju-hu-huuu!
  • Urška: “Najbolj všeč mi je bilo, ko smo jedli sladkarije.”
  • Bine: “Meni pa razgled, dol na bunkerje.”
  • Jan: “Da smo bli sami z Ivotom in Žanom na pikniku.”
  • Žan: “Meni je blo najboljš, ko smo jedli.”
  • Ivo: “Meni je bil kaj dober sendvič. Cel piknik.”
  • Dimitrij: “Tiste ka smo srečal dva planinca in pa tisto sonce v gozdu.”
  • Nuša: “Ka smo hodil, ka smo bli v gozdu.”
za Žabice, Špela Krivec