V današnjem času, ko je na cestah toliko prometa je še kako pomembno, da se že v najzgodnejšem obdobju otroci navajajo na varnost v prometu. Zato smo se ob evropskem tednu mobilnosti v Pikapolonicah podali v promet. V okviru tematskega sklopa smo se seznanili predvsem z varnim vedenjem v prometu, zato smo spoznali različne pripomočke in ukrepe, da smo v prometu bolj vidni in varni. Na sprehodih smo dali velik poudarek varni hoji pri kraju ceste. Nato smo spoznali kaj je to promet, katere vrste poznamo in ob tem razvrščali različna prevozna sredstva, ki so se znašla v veliki zmešnjavi ter jih umestili v okolje kamor sodijo. Naučili smo se novo pesmico Kolesa na avtu, ob kateri smo z veseljem zarajali in iz odpadnega materiala izdelali avtomobilčke. Veliko časa pa smo namenili tudi igri, v kateri so otroci zelo uživali. Ob zgodbi Beli zajček, ki so si jo otroci ogledali na kamišibaju, smo spoznali slabšo plat prometa. Zajčki, ki so bili beli in srečni, so z izgradnjo ceste postali od izpušnih plinov umazani in nesrečni. Tako so otroci spoznali, da se kamor je mogoče, odpravimo peš in s tem ohranimo naše okolje čisto.

Za Pikapolonice, Polona in Nika