Današnji dan smo Želvice in Medvedki preživeli v znamenju športa in množičnega teka, ki ga vsakoletno organizira Atletska zveza Slovenije. Namen množičnega teka je spodbuditi otroke k prvim atletskim korakom, ter jih ozavestiti o zdravem načinu življena. Ker se je današnji tek odvijal na dan športa, smo tako preživeli tudi celotno dopoldne, športno in aktivno. Po dobri malici smo se zbrali na dvorišču pred šolo, kjer smo se Želvice in Medvedki najprej dobro razmigali svoje telo. Po jutranji telovadbi smo z lahkoto premagali 100 metrsko razdaljo in na koncu kot zmagovalci prejeli medaljo za sodelovanje. Ob tekaški progi ni manjkalo navijačev, naših šolarjev, ki so nas glasno spodbujali, ter naš prihod v cilj nagradili z bučnim aplavzom. Tudi mi smo se prelevili v strašne navijače in spodbujali naše velike prijatelje, ko so le ti za seboj pustili le sled na dolgih 200 metrov. Polni veselja in zagona smo se na dvorišču predali še gibanju in igri z žogo, vožnji s poganjalci in kolesi, ter tako zaključili športno obarvan dan.

Za vrtec pripravila, Petra