Teden, ki se je poslovil, je potekal v znamenju prave zakladnice zdravja, kot lahko večkrat slišimo njen opis. Posvetili smo se jabolkom, si jih podrobnejše pogledali, njihovo sestavo, okus, vonj, barvo olupka in obliko.  Iskali smo njihov izvor v naravi, ter kmalu ugotovili, da rastejo na drevesu in ne na trgovskih policah.  Poslušali smo marsikatero pravljico, ki jih še dodatno opevajo, ter se učili tudi deklamacijo. Izdelali smo si didaktično igro – vtikanko; Jabolko in črv, kjer smo urili svojo fino motoriko. Jabolka smo tudi narisali, sami smo pripravili sestavine za jabolčni zvitek, ki smo ga spekli in na koncu delili s svojimi domačimi. Vsekakor pa smo jih dnevno zaužili v najrazličnejših oblikah. Po vseh teh dneh smo ugotovili, da jabolka niso samo del naše sadne malice, ampak seveda veliko več.
Ker je bil teden še več kot jesensko obarvan smo v senzorični škatli iskali najrazličnejše jesenske plodove, jih prenašali z žlico iz škatle v lonček, ter na ta način osvajali in urili že osvojeno znanje z motoriko. Pozabili nismo niti na prepoznavanje barv, ki smo jih urili z razvrščanjem listkov na pravo jablano, ter iskanjem senc različnim predmetom. Skozi igro smo ta teden osvajali veliko novega znanja in urili pomembne veščine. Za konec pa bomo z vami delili le še to marsikomu dobro znano deklamacijo:

JABOLKO RDEČE, HEJ!
KJE SI ZRASLO, MI POVEJ?
TAM, NA JABLANI KOŠATI,
BOŽAL ME JE SONČEK ZLATI.
ZDAJ SEM TU – POGLEJ,
HITRO UMIJ ME IN POJEJ!

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Petra.