Darove jeseni smo spoznavali, tipali, opazovali, vohali in okušali v Medvedkih. Vse skupaj se je začelo z obiskom tetke Jesen in se nadaljevalo vse do drugega tedna v oktobru. Že tetka Jesen nam je v košari prinesla jesenske plodove, ki smo si jih skupaj ogledali… A to nam ni bilo dovolj, zato smo se raziskovanja po bližnjem gozdu, sadovnjaku, njivi in vrtu lotili še sami. Čeprav narava letos ni bila tako radodarna kot lansko leto, nam je vseeno uspelo najti in spoznati kar nekaj plodov in pridelkov. Z njimi smo se igrali, ob njih ustvarjali, se učili matematičnih veščin… Od vsega nam je bila najljubša koruza, ki smo jo ličkali in luščili, se z njo igrali, jo presipali, kuhali in urili naše drobne prstke. Spoznali in odigrali smo pravljico Jabolko, ter Repo velikanko, ter ob tem poustvarjali. Prav zato smo se odpravili do sosedove njive in vrta iskat repo. Repe nismo našli, a bilo je veliko korenja. Tko kot dedek, babica in vse živali v pravljici, smo se preizkusili v puljenju. Vsak je izpulil svoj korenček iz katerega smo na koncu, kot v pravljici skuhali juho, le da je bila naša korenčkova.

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara