V tednu, ki je za nami, se je pri Pikapolonicah veliko dogajalo. Tekom celega tedna nas je namreč spremljal Ježek Snežek, ki nas je vsak dan razveselil z novo zgodbo. Spoznali smo naravne nesreče, kot so požar, poplava, potres in suša, spraševali pa smo se le kdo se nam oglasi na drugi strani, ko pokličemo številko 112. Preko zgodbe smo ugotovili, da je to operativec v centru za obveščanje. V sredo pa je bil čisto poseben dan. V vrtec so namreč prihiteli gasilci. Na srečo je bila to le vaja in priložnost, da še bolje spoznamo njihovo delo. Le-to pa nas je tako pritegnilo, da smo gasilci postali kar sami. Izdelali smo si gasilske čelade, na panoju pred igralnico pa smo uspešno kljubovali požarom. Najbolj pa smo seveda uživali takrat, ko smo se lahko v igri vživeli v čisto prave gasilce in poprijeli za gasilsko cev.
Na koncu smo ugotovili, da delo gasilca ni prav nič enostavno, za to smo se vsi strinjali, da so veliki junaki, na katere se lahko vedno zanesemo.

Pa lep gasilski pozdrav!

Pripravila, Anita in Blaž