Vrtec v Dolenji Trebuši je te dni preplavilo kar nekaj gasilskih vozil, čelad, ter drugih pripomočkov, ki smo jih potrebovali za to, da smo spoznali poklic gasilca, ter njegovo poslanstvo. Ker je mesec oktober tudi mesec požarne varnosti, smo otroci iz skupine Želvice in Medvedki, do potankosti preučili gasilca, njegove pripomočke, in navsezadnje tudi delo, ki ga opravlja. Sedaj vemo, da ni samo gašenje požarov njihova edina naloga, ampak opravljajo še veliko drugih reči, ter na ta način pomagajo ljudem in živalim, ki se znajdejo v težavah. Vsekakor so gasilci najmočnejši in najpogumnejši, zato si vsak izmed nas po tiho želi, da kdaj obleče to junaško uniformo ter se brezpogojno poda nevarnosti naproti. To pa seveda ne gre za vsako ceno, zato se je potrebno učiti gasilskih veščin, uriti spretnosti in predvsem pa moramo še veliko dobre mineštre pojesti, da postanemo veliki in močni. Urili smo se na “gasilskem” poligonu, s pomočjo katerega smo ugotovili, da nam manjka še veliko vaje in da biti gasilec ni mačji kašelj. Vseeno pa verjamemo v to, da nekoč med nami tak bo junak, ki v ogenj pogumno se bo podal.

Ker pa so nas jesenske počitnice že dohitele, sklepno dejanje še pride, ko se vrnemo nazaj. Seveda, takrat znova se oglasimo, da poročilo iz kraja dogodka vam predamo… Zaenkrat pa lepe, brezskrbne počitnice.

Za Dolenjo Trebušo, Sara in Petra.