Praznični december se je pričel z lepo okrašeno igralnico in čarobnim mlinčkom pod smrečico. Kdo neki nas je tako presenetil? Opogumili smo se in zavrteli mlinček, ga odprli in v njem našli pismo. Pismo je napisal škrat Mlinček in nam razkril, da je presenečenje pripravil on skupaj s pomočniki. S čarobnim mlinčkom in pismom, nas je škrat Mlinček presenečal še cel december. V pismih nam je izdal tudi kar nekaj skrivnosti, ki so se v naši igralnici dogajale ponoči in ob tem tudi potarnal nad neprespanimi nočmi. Pripovedoval nam je o Miklavžu, Božičku, babici Zimi in dedku Mrazu, ki so se potikali v naši igralnici in nam pod smrečico puščali darila. Poleg tega nam je vsak dan postregel z novimi idejami, pripravil naloge, dejavnosti, ki smo jih morali opraviti tekom dneva. Material, ki smo ga potrebovali za ustvarjanje, nam je velikokrat skril kar v igralnici. Po njegovih navodilih smo izdelovali voščilnice, okraske za smrečico, izdelovali lončke in posejali božično žito, izdelali pripomočke za fotografiranje in se z njimi fotografirali, slikali novoletno jelko in pekli praznične piškote. Ob vsem tem nismo pozabili na gibanje, zato smo se vsak teden odpravili v dvorani in se pošteno razgibali. Prav posebno doživetje je bilo sankanje, lopatkanje in igra na snegu. Veselega decembra je bilo hitro konec in sedaj je tu novo leto in nove dogodivščine.

 

Mi vam iz srca voščimo

SREČNO, ZDRAVO, VESELO in RAZIGRANO LETO 2022.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara in Kristina