V preteklem tednu so otroci spoznavali, kako se najbolj varno vključujemo v promet, kako se obnašamo na cesti, kje jo varno prečkamo ter na kaj je treba biti pozoren kot udeleženec v prometu. Na sprehodih smo se navajali na hojo ob robu ceste in izbirali varne sprehajalne poti. Kot vozniki na poganjalcih smo se spoštljivo obnašali do soudeležencev, se dogovarjali kdo ima prednost in upoštevali osnovne cestne predpise. Obenem smo spoznali, da pri vožnji s kolesom ali poganjalcem, pametno glavo varuje čelada. Otroci se zavedajo, da morajo pri vožnji z avtomobilom vedno sedeti v otroškem sedežu in biti pripeti z varnostnim pasom. Pa čeprav se odpeljejo le do babice, ki živi na koncu vasi. Iz kock smo sestavljali cestno infrastrukturo. Spoznavali različna vozila in plovila ter jih likovno upodabljali. Odigrali smo prometno nesrečo in se prelevili v vlogo reševalcev in policistov. Na srečo ni bil nihče huje poškodovan. V kolikor bodo tudi na naših cestah takšni vozniki kot smo mi, ki upoštevamo cestne predpise in smo strpni drug do drugega, bo vožnja za vse prijetna.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka in Nataša