…saj me vsak pozna.
Moja stara hiška
luknji dve ima…

Pesem, ki jo pozna marsikdo izmed nas, je danes zazvenela ob čudovitem petju učiteljice Ane in njenih spretnih prstih, ki so se sprehajali po črno belih tipkah. Prelepo dopoldne smo otroci v Dolenji Trebuši preživljali kar na dvorišču, kjer je bilo že skoraj koncertno prizorišče. Na njem je nastopila kar naša učiteljica Ana, ki nas je skupaj z njeno prijateljico miško najprej popeljala v zgodbo o izgubljenem repku in črnem mucku. Po pripovedovanju smo bili izredno navdušeni, da je mali miški uspelo pobegniti pred kremplji, ki niso pomenili nič dobrega. Kljub temu, da je miška bila posebna, malo drugačna, brez repka, je bila še vedno zelo vesela in skupaj z Ano je prepevala pesmi. Ker smo Želvice in Medvedki tudi že dobri pevci, smo se jima pridružili, ter skupaj zapeli nekaj prelepih otroških pesmi, ki jih je veter daleč ponesel po Dolenji Trebuši. Ana nam je na ta način predstavila tudi svoj tako imenovani hobi, talent, ki ga je nadgradila še z igranjem na inštrument. Na koncu nas je navdušila še z izborom pesmi, ki pogreje tudi njeno dušo. Mi pa smo jo nagradili z največjim aplavzom.

Hvala učiteljici Ani, da je prišla med nas, skupaj z nami prepevala in nam polepšala zaključek glasbenega tedna.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra.