Pikapolonice smo se v preteklem tednu posvetile pravljicam v katerih nastopa volk. Teden smo začeli s pravljico O volku, ki je iskal pravljico. Poslušali smo jo s pomočjo kamišibaja. Volk v pravljici ni hudoben ampak le tako zelo osamljen, saj je padel iz pravljice, a se ne spomni iz katere. Podobna zgodba, a vseeno drugačna je bila zgodba O volku, ki je padel iz knjige.
Ta teden smo imeli tudi prav poseben obisk. Obiskala nas je knjižničarka Polona iz knjižnice Tolmin. S pomočjo lutk nam je pripovedovala zgodbo Sivi volk na pikniku in se ji zato tudi iz srca zahvaljujemo. Zgodba govori o volku, ki je iskal prijatelja. 
Knjige smo tudi razvrščali po tem ali volk nastopa v pravljici ali ne. Razvrščanje nam je šlo zelo dobro rok. 
Smo pa tudi likovno ustvarjali in naredili vsak svojega volka, da bo lahko poiskal knjigo iz katere je padel kar pri vas doma. 

Za vrtec, Nataša in Polona