Skoči na glavno vsebino

Prešernov dan se bo letos odvijal ravno  v času zimskih počitnic, zato smo se odločili, da bomo vsakoletno kulturno prireditev, posvečeno največjemu slovenskemu pesniku Francetu Prešernu, priredili kar danes.
Čas smo zavrteli za 200 let nazaj. Iz časovnega stroja je stopil uglajen gospod, za katerega smo takoj ugotovili, da je to pravi France Prešeren. Povedal nam je veliko  o svojem življenju, nato pa povabil k ogledu predstave Povodni mož. Ob zvokih violine sta se Uršika in Povodni mož zavrtela in se izgubila med valove reke Ljubljanice. Kaj se je nato z njima zgodilo pa je ostala skrivnost.
France Pešeren, poznan tudi pod vzdevkom doktror Fig, je otroke ob koncu prireditve lepo pozdravil, mednje razdelil suhe fige, nato pa stopil v časovni stroj in se vrnil v svoj čas.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost