Skoči na glavno vsebino

Mesec marec smo v Miškah posvetili družini. Najprej smo poimenovali družinske člane in sorodstvene vezi ter se pogovarjali kakšna je vloga posameznika v družini. Vse naše ideje smo v sliki in besedi prenesli na plakat. Potem smo se igrali igro vlog. Vlogo očeta so prevzeli fantje, skrbne mamice pa so odigrala deklice. Vzgojiteljici pa sva se spremenili v otroka in prepričljivo odigrali dan običajnega triletnika. Novopečeni tatiji in mamice so se pošteno namučili, da sva bile zadovoljne, site, umite in spočite. Ves čas so se nama posvečali in se resnično trudili.
Družino smo tudi narisali, peli in plesali na to temo in prebirali pravljice z omenjeno vsebino. Spoznali smo, da imajo tudi živali »družino«. Živalske sorodnike prepoznamo že po zunanjem izgledu in seveda po oglašanju. Izvedli smo glasbeno didaktično igro, kjer so morali otroci prepoznati mamo po glasu. Ni bilo lahko, a našli so jo vedno. Veselje ob tem so izrazili z glasnim lajanjem, mijavkanjem,…

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost