Danes je otroke iz skupine Žabice obiskal policist in to z namenom, da otroke seznani z varnostjo pešcev v prometu. Že pred njegovim prihodom smo se pogovorili o tem, kaj lahko otroci sami naredijo za svojo varnost. Pri sprehodih v vrtcu vedno uporabljajo odsevne rutice, da jih vozniki lažje opazijo. Policist je otroke opozoril, da morajo biti med hojo še posebej previdni, saj na naših vaških cestah ni pločnika. Tudi prečkanje ceste je lahko zelo nevarno, ker  v okolici vrtca ter na Kneži, ni enega samega prehoda za pešce. Otroci so samozavestno dvignili roko in s tem voznike opozorili nase. Danes je za dodatno varnost poskrbel tudi policist. Dogovorili smo se, da ga še kdaj povabimo v naš vrtec, da nas bo spremljal na daljših sprehodih in raziskovanju širše okolice.
Hvala policistu Damjanu Manfreda za poučno dopoldne.
za Žabice, Špela Krivec