Skupina Miške se je letos vključila v gibalno-športni program Mali sonček. Otroci s pomočjo gibanja odkrivajo kaj zmorejo ter gradijo zaupanje vase in se veselijo svojih dosežkov. Za vse dosežke so nagrajeni z modrimi nalepkami.
Kako pa treniramo, da osvojimo nagrado. Razgibavamo se v igralnici, na dvorišču in igrišču, hodimo na sprehode. Najprej smo izbrali lažje poti, zdaj pa že bolj strme in razgibane. In tako je prišel čas za prvi pravi planinski izlet. Malo po cesti, potem pa smo zavili na stransko pot kjer smo lahko prosto hodili brez vrvice. Razgibana pot nas je pripeljala na Stopec, kjer smo kot pravi planinci malicali in občudovali razgled na okoliške hribe. Malica in počitek sta nam dala energijo še za drugi del poti. Upamo, da nam bo vreme še naprej naklonjeno in bomo naredili še kakšen podoben planinski podvig.

Pripravili, Katarina in Danijela