Četrtkov dopoldan nam je s svojim obiskom polepšala Lanina mamica. S svojim pripovedovanjem ob slikanici Bi se gnetli na tej metli? je otroke popeljala v pravljični svet domišljije. Obiska smo bili zelo veseli, zagotovo pa se ga je najbolj razveselila Lana, ki je obisk mamice ob pogovoru opisala takole: ” Mama je prebrala pravljico Bi se gnetli na tej metli?. Pravljica pripoveduje o čarovnici, o mucku, o kužku. Čarovnica je izgubila klobuk, pentljico in čarobno palčko. Na metli so se gnetli muca, kuža in ptiček in metla se je zlomila. Zmaj je našel čarovnico in jo hotel pojesti. Potem je prišla pošast od čarovnice in so premagali zmaja. Na koncu so začarali novo metlo. Pravljica je bila lepa. Ko je prišla mamica v vrtec mi je bilo lepo.”

Hvala Lanini mamici za pravljično popestritev dopoldneva.

Za Pikapolonice, Polona in Silvana